Skip to content

Lekarze i przesłuchujący w Guantanamo Bay cd

1 rok ago

521 words

Generał dywizji Geoffrey Miller, który objął dowództwo nad Guantanamo pod koniec 2002 roku, zatwierdził utworzenie zespołu konsultacyjnego ds. Badań behawioralnych (BSCT, wymawiane Biscuit ) w celu opracowania nowych strategii i oceny produkcji wywiadowczej. Główną funkcją BSCT było zaprojektowanie obozowych doświadczeń zatrzymanych priorytetowych w celu zwiększenia produktywności przesłuchań. Psychiatra i psycholog pracowali w Guantanamo BSCT. Osoby przypisane początkowo do tego zespołu pochodziły ze środowisk medycznych; ani nie trenował zbyt wiele w analizie behawioralnej, takiej jaką wykonują cywilni psychologowie dla organów ścigania. Zgodnie z informacją od Hooda, konsultanci BSCT przygotowali profile psychologiczne do wykorzystania przez śledczych; także zasiadali w kilku przesłuchaniach, obserwowali innych zza lusterek jednokierunkowych i oferowali informacje zwrotne interrogatorom. Pierwszy psycholog z BSCT, major John Leso, specjalista od oceny zdolności lotniczej lotników, uczestniczył w części przesłuchania Mohammeda al-Qahtani, przez wielu uważanego za dwudziestego porywacza . (Fragment dziennika z tego przesłuchania opublikowane w czasopiśmie Time w zeszłym miesiącu odnoszą się do Leso jako Maj. L. )
Istnieją silne przesłanki, że Guantanamo BSCT ma dostęp do osobistych informacji zdrowotnych. Wewnętrzna notatka z dowództwa lekarskiego z dnia 24 maja 2005 r., Oferująca wskazówki dla opiekunów odpowiedzialnych za zatrzymanych, odnosi się do interpretacji odpowiednich fragmentów dokumentacji medycznej w celu pomocy w procesie przesłuchania . Notatka, dostarczone nam przez źródło wojskowe, uznaje tę nieterapeutyczną rolę, ponaglając pracowników służby zdrowia, którzy służą w tym charakterze, aby uniknąć zaangażowania w opiekę nad zatrzymanym, w sytuacjach nagłych. To potwierdzenie jest zgodne z innymi opisami przepływu informacji od opiekunów do konsultantów nauk behawioralnych do śledczych.
Porównywanie behawioralnych modeli naukowych wpłynęło na porady udzielane przesłuchującym przez członków BSCT. Jedno podejście kładzie nacisk na strach i niepokój jako narzędzia przeciwdziałające oporom; inny sprzyja relacji z zatrzymanymi. To pierwsze podejście, wspierane przez niektórych związanych z Johnem F. Kennedym Special Warfare Center, którzy pomogli sformułować doktrynę BSCT, opiera się na założeniu, że ostry, niekontrolowany stres powoduje utrwalenie ustalonych zachowań (np. Odporność na przesłuchanie), stwarzając możliwości zmiany zachowania . Kompleksowe systemy wynagrodzeń (np. Tworzenie wielu poziomów obozu z różnymi przywilejami) promują współpracę. Stresory dostosowane do wrażliwości psychicznej i kulturowej poszczególnych zatrzymanych (np. Fobie, cechy osobowości i przekonania religijne) są kluczem do tego podejścia i mogą być opracowywane na podstawie profili zatrzymanych.
Zwolennicy kontrargumentów opartych na raporcie, którzy odpowiadają pod dużym stresem, są niewiarygodni. Nie tylko ludzie w dotkliwym nieszczęściu są skłonni powiedzieć wszystko, co ich zdaniem mogłoby przynieść ulgę; psychiczne następstwa skrajnego stresu – niepokój, depresyjny nastrój i nieuporządkowane myślenie – osłabiają rozumienie pytań i wywołują niespójne odpowiedzi. Budowanie raportów, dostosowane do ludzkich stylów poznawczych i przekonań kulturowych, wymaga czasu, ale dostarcza lepszych informacji, ich obrońcy walczą.
Nie ma naukowej odpowiedzi na pytanie, która strategia przesłuchania jest bardziej skuteczna
[przypisy: proteza częściowa osiadająca, dział lecznictwa uzdrowiskowego, rezonans szczecin ]
[więcej w: myconolak, usg kolana szczecin, echo serca łódź ]

0 thoughts on “Lekarze i przesłuchujący w Guantanamo Bay cd”