Skip to content

Małego jelita prolapse przez trwały przewód omphalomesenteric

1 rok ago

378 words

23-dniowe dziecko płci męskiej zaprezentowało się na izbie przyjęć z ostrym wytrzeszczeniem jelita przez pępek (Panel A). Jego rodzice zauważyli rumień opuszkowy i śluz pępowinowy przed wytrzewianiem. Dziecko zostało zabrane na salę operacyjną, gdzie, poprzez nacięcie ponadgałkowe, zredukowano dystalną część jelita krętego o długości 10 cm, która padła przez kanał z niepomyślnym odgałęzieniem (panel B). Kanał został uwolniony z pępowiny (panel C) i zamknięty szwami (strzałka). Badanie pozostałego jelita ujawniło malrotację, co wymagało procedury Ladd a w celu uwolnienia otrzewnej; wykonano appendektomię, a jelito zastąpiono anatomicznie, aby zapobiec skrętom. Anomalie w kanale omphalosenterycznym występują z powodu braku inwolucji w dziewiątym tygodniu ciąży. Chirurgiczna resekcja pozostałości przewodu jest konieczna do leczenia krwawienia, niedrożności jelit, wgłobienia jelita i jak w tym przypadku do wypadnięcia jelit. Powiązane wady związane z malrotacją jelitową są rzadkie.
23-dniowe dziecko płci męskiej zaprezentowało się na izbie przyjęć z ostrym wytrzeszczeniem jelita przez pępek (Panel A). Jego rodzice zauważyli rumień opuszkowy i śluz pępowinowy przed wytrzewianiem. Dziecko zostało zabrane na salę operacyjną, gdzie, poprzez nacięcie ponadgałkowe, zredukowano dystalną część jelita krętego o długości 10 cm, która padła przez kanał z niepomyślnym odgałęzieniem (panel B). Kanał został uwolniony z pępowiny (panel C) i zamknięty szwami (strzałka). Badanie pozostałego jelita ujawniło malrotację, co wymagało procedury Ladd a w celu uwolnienia otrzewnej; wykonano appendektomię, a jelito zastąpiono anatomicznie, aby zapobiec skrętom.
Anomalie w kanale omphalosenterycznym występują z powodu braku inwolucji w dziewiątym tygodniu ciąży. Chirurgiczna resekcja pozostałości przewodu jest konieczna do leczenia krwawienia, niedrożności jelit, wgłobienia jelita i jak w tym przypadku do wypadnięcia jelit. Powiązane wady związane z malrotacją jelitową są rzadkie.

Daniel F. Saad, MD
Kenneth W. Gow, MD
Emory University School of Medicine, Atlanta, GA 30322

Powołując się na artykuły (2)
[przypisy: badanie rezonansem magnetycznym cena, calcio forte, stomatologia bemowo ]
[więcej w: rezonans szczecin, dział lecznictwa uzdrowiskowego, badania okresowe w godzinach pracy ]

0 thoughts on “Małego jelita prolapse przez trwały przewód omphalomesenteric”